Özellikle kadınların büyük bir kısmında görünen ve insan vucüdu için en büyük ağrılardan biri olarak kabul edilen migren ağrısı için pratik tedavi yöntemleri ile zindan olan migren ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

Her 4 kadından 3’ünden migren görülür. Bunun sebebi genellikle menstural döngüdür. Bunun haricinde stres, sağlıksız beslenme, uykusuzluk, hava değişimleri ve alkol migreni tetikleyebilir. Migrene karşı etkili ve ağrıları azaltabilecek bir kaç öneri…

Ahmet Maranki Bitkisel Migren Tedavisi

Migren için şifalı bitkiler ve baş ağrısı bitkisel tedavisi

Migren bitkisel tedavisi yöntemi 1

1 su bardağı kaynar su içerisine 4-10 gram kadar oğulotu atılır ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Hazırlanan kürden günde 3 bardak içilmelidir.

Baş ağrısı için bitkisel ilaç formülü 2

1 bardak kaynatılmış suyun içine 2 gram kuru papatya ilave edilir. Baş ağrısı için hazırlanan papatya çayının demlenmesi için 10 dakika kadar beklenir. Bu bitkisel çaydan günde 2 bardak içilir.

Şakaklarınıza masaj yapın

Şakaklarınıza hafifçe uyguladığınız masaj rahatlamanızı sağlayacaktır.

Rahatlatıcı yağlar, en hassas bölgelere masaj yapılarak uygulandığında kan dolaşımını hızlandırır. Ovma sayesinde bölgede oluşan ısı ise ağrının belirli ölçüde dağılmasını sağlar.

Vücudu sıcak, başınızı serin tutun

Küveti sıcak suyla doldurun. Başınızı suya sokmayın ve üzerine bir buz torbası koyun. Bu sayede vücudunuzdaki kan damarları genişlerken başınızdakiler daralacaktır. Başınızdaki kanın vücudunuza doğru hareket etmesiyle ağrı hissi azalacaktır.

Karanlıkta oturun

Migrenin en belirgin özelliklerinden biri de ışığa hassasiyettir. Bu nedenle migren söz konusu olduğunda ışığı ortadan kaldırmak gerekir. Karanlık ve sessiz odada bir müddet uzanmak faydalı olabilir.

Tuzlu yiyin

Migren ağrısını erken bir evrede fark ettiğinizde tuzlu besinler yiyerek dinmesini sağlayabilirsiniz.